Hapusaia valmistamine Nordwise® juuretisega

Nordwise® hapusaia juuretise ainulaadne juuretisekultuur Lactobacillus plantarum TAK59 annab saiataina hapnemiseks vajalikud bakterid, mis kindlustavad õige ja stabiilse hapnemisprotsessi. 

 

Koostisosad: kuivpärm Saccharomyces cerevisiae, piimhappebakter Lactobacillus plantarum TAK59.

1 pätsi (~ 740 g) hapusaia valmistamine:

Vaja läheb:

1. Segage juuretise pakike 350 ml käesooja vee ja 250 g nisujahuga.
Leivajuuretis


2. Katke kauss käterätiga ja jätke segu toatemperatuurile hapnema 15-16 h.

3. Lisage hapnenud juuretisele 8 g soola ja pärm. Segage juurde 250 g nisujahu (soovi korral lisage meelepäraseid lisandeid nt oliivid). Sõtkuge tainast intensiivselt 2-3 min, et tekitada tainas õhku.
Leiva juuretis


4. Jätke segu kaussi kerkima 45 minutiks, pärast sõtkuge tainast uuesti 2-3 min. Tehke käed eelnevalt märjaks, et tainas ei kleepuks käte külge. Seejärel jätke tainas veel 45 minutiks kerkima.


5. Asetage kerkinud tainas jahusele pinnale, vormige see käte abil ristküliku kujuliseks. Jagage tainatükk mõttes kolmeks. Tõstke vasakust servast 1/3 tainast keskele, seejärel 1/3 taina paremast servast keskele ja siluge otsad ümarateks, pöörake tainas ümber. Tõstke tainas ahjuplaadile, katke rätikuga ja jätke 1-1,5 h kerkima.


6. Eelkuumutage ahi 230 °C-ni ja küpsetage 10 min, seejärel alandage kuumust 200 °C-le ja küpsetage 20 min. Õige niiskuse hoidmiseks pange kauss veega ahju ning eemaldage see pärast temperatuuri alandamist 200 °C-ni. Jätke ahjusoe hapusai rätiku alla jahtuma. (~2h)Juuretise säilitamine: Hoida temperatuuril +2…6 °C. 

 Telli JUURETIS veebipoest