Nordwise® toidulisandid Sinu tervise heaks!

Rahvastik vananeb, levib laialdselt läänelik toitumise- ja elustiil ja linnastumine (liikumine on tänapäeval hobi, mitte vajadus). Sellega kaasnevad nn heaoluseoselised ehk elustiili haigused (kõrgenenud vererõhk, diabeet, ülekaalisus, kasvajad jne) ja kroonilised terviseprobleemid. Maailmatervisorganisatsiooni 2017 andmetel sureb 70% ehk ligi 40 miljonit inimest aastas heaoluseoseliste haiguste tõttu. Enamus on tööealised ja elujõulised inimesed vanuses 30-69 eluaastat.

Suur probleem on haigestumisriskiga isikute arvu kiire kasv. Ehk inimesed, kellele pole arst ravi veel määranud, kuid kes varsti muutuvad koormaks tervishoiusüsteemile. 

Rahvatervise parandamiseks ja eelpoolmainitud negatiivsete tendentside aeglustamise üheks võimaluseks on välja töötada toidulisandeid ja lisandväärtusega toite.

Probiootilised toidud ja toidulisandid

Probiootikum on haigust mitte tekitav elus mikroob, mille suukaudne kindlates hulkades manustamine mõjutab positiivselt inimese tervist. Probiootikumidena on laialt levinud piimhappebakterid (laktobatsillid, bifidobakterid jt), aga meeles tuleb pidada, et kõik piimhappebakterid EI OLE probiootikumid, ehk teisisõnu probiootikum ei ole piimhappebakteri sünonüüm.

Konkreetse piimhappebakteri või muu mikroobi tüve arendamisel probiootikumiks ja tema tervisetoimete hindamiseks on kehtestatud rahvusvaheliselt mitmeid laboratoorseid, eksperimentaalseid, kliinilisi ja tehnoloogilisi nõudeid st mikroobi tüve toimed ja ohutus peavad olema teaduslikult tõestatud, et seda üldse probiootikumiks nimetada.

Probiootikume sisaldavad toidud ja toidulisandid mõjutavad valikuliselt inimese organismi mitmesuguseid funktsioone ja aitavad ennetada haiguseisundeid sh südame-veresoonkonna haigusi, allergiaid jm. Toidulisandi kasutamise eesmärk on tavatoidu täiendamine teatud toitainete või füsioloogilise toimega ainetega.

Tavaliselt on probiootikumid saadaval nii fermenteeritud piimatoodetes, nagu jogurt, juust, keefir jm. kui ka toidulisandina (tilgad, pulbrid, tabletid, kapslid, batoonid). Toidulisandi kujul on kasulikud bakterid kättesaadavad ka nendele inimestel, kes ei saa või ei soovi tarvitada piimatooteid.

Teadus Nordwise® toidulisandite taga

BioCC OÜ loob organismile omaseid kasulike piimhappebakteritega, aga ka vitamiinidega-mineraalainetega rikastatud funktsionaalseid toite ja toidulisandeid, mille toime on uuritud ja teaduslikult tõestatud.

Arendatavate piimhappebakterite probiootilise toimemehhanismide uurimiseks, väljaselgitamiseks ja tõendamiseks on läbi viidud nii katseklaasi kui loomuuringuid ja vastavalt rahvusvahelistele reeglitele teaduspõhiseid kliinilisi katsetusi. Meie uuringud on läbipaistvad st rahvusvaheliselt registreeritud. 

Aastatepikkuse ja jätkuva teadus-arendustegevuse tulemusel on BioCC OÜ välja töötanud kodumaised toidulisandid, mis sisaldavad rahvusvaheliselt patenteeeritud piimhappebaktereid Lactobacillus plantarum Tensia® ja Lactobacillus plantarum Inducia®. 

  • Südamesõber® Tensia® - sisaldab vererõhku langetavate omadustega inimkehale omast piimhappebakterit Lactobacillus plantarum TENSIA® koos vastavat sünergistlikku toimet omavate vitamiinide-mineraalainetega.

  • Südamesõber® Inducia® - sisaldab piimhappebakterit L. plantarum INDUCIA® , mis töötab sünergistlikult koos monakoliin K, Q10 ja B-vitamiinidega.

  • Immumar® pluss - sisaldab piimhappebakterit L. plantarum INDUCIA® koos vastavat sünergistlikku toimet omavate vitamiinide-mineraalainetega.

Tooted on saadaval veebipoes nordwise.eu ning Apotheka, Benu  ja Südameapteegi apteekides.

 

Autor: Epp Songisepp PhD, BioCC vanemteadur.