Milleks on väikelastele vajalik D3-vitamiin ja millal on vaja lapsele anda piimhappebaktereid?

D3-vitamiin ja head piimhappebakterid ehk probiootikumid on lapse tervisele ja arengule hädavajalikud. Kuid kas teate, milleks need on vajalikud ja kuidas neid lapsele anda? Selles artiklis selgitame, milleks on D3-vitamiin ja probiootikumid vajalikud, kuidas neid lapse toitumisplaani lisada ja milline on parim toidulisand, mis sisaldab nii D3-vitamiini kui piimhappebaktereid.

D3-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mis aitab organismil omastada kaltsiumit ja fosforit. Need mineraalid on olulised luude, hammaste ja lihaste tervisele. D3-vitamiin toetab ka immuunsüsteemi ja kaitseb nakkuste eest. D3-vitamiini saab toidust, näiteks rasvasest kalast, munadest ja piimatoodetest, aga ka päikesevalgus aitab tõsta D3-vitamiini taset. Kuid Eesti kliimas on päikesevalgust vähe, eriti talvel, ja toidust ei pruugi saada piisavalt D3-vitamiini. Seetõttu on soovitatav anda lapsele D3-vitamiini toidulisandit, et tagada tema normaalne kasv ja areng.

Piimhappebakterid on elusad mikroorganismid, mis aitavad kaasa seedimisele ja soolestiku mikrobioota tasakaalule. Piimhappebakterid elavad meie soolestikus ja konkureerivad kahjulike bakteritega, takistades nende liigset paljunemist ja haiguste teket. Head piimhappebakterid ehk probiootikumid toetavad immuunsüsteemi ja aitavad ennetada allergiaid ja põletikke. Piimhappebaktereid saab toidust, näiteks jogurtist, keefirist ja muudest hapendatud toodetest, aga ka toidulisanditest, mis sisaldavad erinevaid probiootilisi tüvesid. Lapsele on soovitatav anda probiootikume, kui ta on saanud antibiootikumiravi, mis võib häirida soolestiku mikrobioota loomulikku tasakaalu. Lisaks sellele on probiootikumid kasulikud lapse seedimisele, immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ja tõstavad vastupanuvõimet sooleinfektsioonidele. Iga piimhappebakter pole probiootikum. Probiootikum on uuritud ja tõestatud omadustega piimhappebakter.

 

 

Bifimar® on Nordwise® esimene toidulisand lastele, mis sisaldab nii D3-vitamiini kui ka kahte probioolist bakteritüve: Lactiplantibacillus plantarum MCC1 ja Bifidobacterium infantis. Need bakterid, laktobatsill ja bifidobakter, on inimese organismile omased ning aitavad hoida ja taastada soolestiku normaalset mikrobiootat. Bifimar® on vedelal kujul ja seda on lihtne lapsele anda. Piisab viiest tilgast päevas, mis sisaldavad 4 miljardit elusat mikroobirakku ja 10 mikrogrammi D3-vitamiini. Bifimar® ei sisalda gluteeni, laktoosi, säilitusaineid ega kunstlikke värv- ja maitseaineid. Bifimar® on valmistatud Eestis ja vastab kõige kõrgematele kvaliteedinõuetele.

Bifimar® on hea valik lapsele, kes vajab D3-vitamiini ja probiootikume, sest see pakub mõlemat ühes tootes. D3-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ja on eriti oluline Eesti kliimas, kus päikesevalgust on vähe. Probiootikumid aitavad ennetada ja leevendada seedehäireid, allergiaid ja põletikke, mis võivad tekkida lapse kasvades ja uusi toite proovides. Bifimar® aitab hoida lapse tervist ja heaolu loomulikul ja ohutul viisil.