Ksülitool pole vaid hammastele hea

Ksülitool on looduslik magusaine, mis sisaldab 75% vähem süsivesikuid kui glükoos, aga on sama magus. Seega kujutab ksülitool endast madalakalorilist alternatiivi suhkrule. Ksülitooli leidub näiteks banaanides, ploomides, maasikates, vaarikates, pihlakamarjades, kasemahlas, maisitõlvikutes ja teistes taimesaadustes. Ksülitool moodustub vaheühendina ka inimorganismi ainevahetuses. Välimuselt on ksülitool kristalne värvitu ja vees hästi lahustuv pulber.  

Ksülitooli tunntumad ja enim kirjeldatud kasulikud toimed:  

  • Aitab vähendada kaariese teket 
  • Mõjub positiivselt luude tervisele 
  • Immuunsüsteemi toetav  
  • Mõjub positiivselt mikrobioomi kooslusele

Ksülitool on hea nii diabeetikutele kui kaalulangetajatele, sest ta imendub aeglasemalt ja on insuliini stabiliseerija. Osa söödud ksülitoolist jõuab jämesoolde, kus see prebiootikuna kasulike bakterite poolt lagundatakse ühenditeks, mis on inimesele mitmeti kasulikud.  

Kõhusõber® toidulisand kombineerib ksülitooli prebiootilised omadused Lactiplanti plantarum INDUCIA® probiootiliste omadustega toetades seedimist ning aidates ennetada Clostridium difficile nakatumise riski.

Toidulisandi mõlemad komponendid Lactiplanti plantarum INDUCIA® ja ksülitool on tarvitamiseks täiesti ohutud.

Lactiplanti plantarum INDUCIA® ja ksülitooli kompositsiooni profülaktiline kasutamine väldib võimalikku nakatumist haigla keskkonna anaeroobse ohtliku patogeeni Clostridium difficile eostega neil isikutel, kes on ohustatud antibiootikumravi järgsest düsbioosist.

Mis on düsbioos?

Eakatel esinev düsbioos seoses soolestiku düsbakterioosiga loob eelduse loomuliku kolonisatsiooni resistentsuse languseks ja soodustab nakatumist Clostridium difficile eostega või seni Clostridium difficile väikesearvulise kolonisatsiooni ülekasvamist soolestikku haaravaks haigusprotsessiks, kus diarröa võib viia raske kuluga pseudomembranoosse koliidini. Soolestiku düsbakterioos viib toitumishäireteni, vanadel isikutel kahheksia (fragility) väljakujunemisele.

Mis selgus kliinilisest uuringust?

Uuring teostati eakatel vanusegrupis 65+ tarbijatel. L. plantarum INDUCIA® ja ksülitooli sünbiootilise toote kliinilises uuringus osales kokku 55 inimest. 

Tegemist oli avatud uuringuga, mille eesmärk oli hinata kahe erineva ksülitooli koguse mõju taluvusele, ksülitooli doosid olid 15g ja 20g.

Esialgu saab tuua välja Inducia® ja ksülitooli positiivsed toimed ning eakate sagedase postiivse tagasisidena välja toodud kõhukinnisuse leevenduse.