Ksülitool pole vaid hammastele hea

Ksülitool on looduslik magusaine, mis sisaldab 75% vähem süsivesikuid kui glükoos, aga on sama magus. Seega kujutab ksülitool endast madalakalorilist alternatiivi suhkrule. Ksülitooli leidub näiteks banaanides, ploomides, maasikates, vaarikates, pihlakamarjades, kasemahlas, maisitõlvikutes ja teistes taimesaadustes. Ksülitool moodustub vaheühendina ka inimorganismi ainevahetuses. Välimuselt on ksülitool kristalne värvitu ja vees hästi lahustuv pulber.  

Ksülitooli tunntumad ja enim kirjeldatud kasulikud toimed:  

  • Aitab vähendada kaariese teket 
  • Mõjub positiivselt luude tervisele 
  • Immuunsüsteemi toetav  
  • Mõjub positiivselt mikrobioomi kooslusel

Ksülitool on soodne nii diabeetikutele kui kaalulangetajatele, sest ta imendub aeglasemalt ja on insuliini stabiliseerija. Osa söödud ksülitoolist jõuab jämesoolde, kus see prebiootikuna kasulike bakterite poolt lagundatakse ühenditeks, mis on inimesele mitmeti kasulikud.  

Kõhusõber® toidulisand kombineerib ksülitooli prebiootilised omadused L. plantarum INDUCIA® probiootiliste omadustega toetades seedimist ning aidates ennetada Clostridium difficile nakatumise riski.

Toidulisandi mõlemad komponendid L. plantarum INDUCIA® ja ksülitool tarvitamiseks täiesti ohutud.  

L. plantarum INDUCIA® ja ksülitooli kompositsiooni profülaktiline kasutamine väldib võimalikku nakatumist haigla keskkonna anaeroobse ohtliku patogeeni Clostridium difficile eostega neil isikutel, kes on ohustatud antibiootikumravi järgsest düsbioosist.  

Mis on düsbioos?

Eakatel esinev düsbioos seoses soolestiku düsbakterioosiga loob eelduse loomuliku kolonisatsiooni resistentsuse languseks ja soodustab nakatumist C. difficile eostega või seni C. difficile väikesearvulise kolonisatsiooni ülekasvamist soolestikku haaravaks haigusprotsessiks, kus diarröa võib viia raske kuluga pseudomembranoosse koliidini. Soolestiku düsbakterioos viib toitumishäireteni, vanadel isikutel kahheksia (fragility) väljakujunemisele.  

 Mis selgus kliinilisest uuringust?

Uuring teostati eakatel vanusegrupis 65+ tarbijatel. Inducia® ja ksülitooli sünbiootilise toote kliinilises uuringus osales kokku 55 inimest

Tegemist oli avatud uuringugamille eesmärk oli hinata kahe erineva 

ksülitooli koguse mõju taluvuseleksülitooli doosidolid 15g ja 20g.

Esialgu saab tuua välja Inducia® ja ksülitooli positiivsed toimed ning eakate 

sagedase postiivse tagasisidena välja toodud kõhukinnisuse leevenduse